Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine toplanıyor! Gündem konuları belli oldu: Koronavirüs kısıtlamaları ve fahiş fiyatlarla mücadele

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın Kabine Toplantısı düzenlenecek. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasından önceki toplantıda önemli gündem başlıkları yer alacak. Gerçekleştirilecek olan toplantıda koronavirüs ile mücadele, kısıtlama ve fahiş fiyatlar hakkında kararlar alınması bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN YOL HARİTASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda ABD seyahati sonrası izlenimlerini ve seyahatinin arka planını Kabine üyeleri ile paylaşacak ve dış siyasette Türkiye’nin yeni yol haritasını da üyelerle paylaşacak.

GÜNDEME GELECEK KONULAR

Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim’de açılacak ve bu toplantı Meclisin açılmasından önceki son toplantı olacak. Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri de koronavirüs tedbirleri olacak. Soğuyan havalarla birlikte artan grip ve koronavirüs vakaları, ‘yeni bir tedbir gelir mi?” sorusunu da doğurdu. Başkan Erdoğan başkanlığındaki Kabine, bu soruyu masaya yatıracak.

Ayrıca yasama yılı da gündeme gelecek. TBMM’nin açılmasından sonra gelecek olan yasalar, hangi yasaların öncelikli olacağı ve anayasa görüşmeleri de bu toplantıda masaya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir