EkonomiGündem

Bireysel destek duyurusu geldi! e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz: 1.900 lira nakit verilecek

Milyonlarca emekli tarafından gelir arttırmanın yolu aranıyor. Bu araştırmalara yanıt olarak bir duyuru geldi ve e-Devlet üzerinden başvuru ile 1900 lira destek verileceği ifade edildi. Bankalar tarafından emekliler için 1900 liraya kadar destek duyuru yayımlandı. Kampanyadan 24 Mayıs 2021 tarihi itibari ile emekli olan vatandaşları kapsamaktadır.

1900 LİRA DESTEK

TEB Bankası emekli promosyon ödemelerine ilişkin önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda emekli maaşını TEB’e taşıyanlara bin 900 TL’ye varan destek verileceği ifade edilerek 1.600 TL’ye varan promosyon ödemesi yapan banka, her ay 100 TL ve üzeri market ve sağlık alışverişinde %20 indirim, ayda en fazla 50 TL, 6 ay boyunca en fazla 300 TL indirim sağladığı vurgulandı.

BAŞVURU DETAYLARI

SGK ve Bağkur’dan emekli olanlar e-Devlet veya SGK Müdürlükleri aracılığı ile başvuru yapacaklardır. Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi doldurulacak ve banka tercihini “Türk Ekonomi Bankası” olarak belirtmelidir. Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise çalışmakta oldukları kuruma iletecekleri emeklilik başvuru dilekçesinde çalışmak istedikleri banka olarak “Türk Ekonomi Bankası”nı iletmelidir.

YAPILAN DUYURU

Kampanyanın detayları ise şöyle oldu:

Kampanya 24.05.2021 tarihi itibarıyla yeni edinilen emekli maaş müşterilerini kapsamaktadır.
Nakit promosyondan yararlanabilmek için müşterilerimiz kendilerine bağlı olan tüm maaşlarını bankamıza taşımaları gerekmektedir.

Emekli müşterilerimizin kampanya dönemi içerisinde 36 aylık emekli taahhütnamesi vermeleri ve Bankamızda en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı bulundurmaları gerekmektedir.

Müşterilerin maaş transferi gerçekleştiğinde maaş tutarına bağlı olarak aşağıdaki tabloda belirtilen promosyon ödemeleri yapılacaktır.

Aşağıdaki tabloda “Nakit Promosyon” sütununda belirtilen tutarlar müşterilerimizin emekli maaşını TEB’e taşıyarak 36 ay boyunca Bankamızdan almayı taahhüt etmelerine karşılık ödenecek promosyon tutarlarını, “Ek Promosyon” sütununda belirtilen tutarlar ise müşterilerimizin 36 aylık taahhüt süreleri boyunca Bankamızda en az 2 adet Otomatik Fatura Talimatı bulundurmalarına karşılık ödenecek promosyon tutarlarını göstermektedir.

Kampanya döneminde verilen ek promosyon, yeni verilen 36 aylık emekli taahhütnamesi ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatları için geçerli olup verilen ürün ve/veya taahhütlerinden herhangi birinin iptal edilmesi, Bankamızda var olan Otomatik Fatura Talimat adedinin 2’nin altına düşmesi durumunda verilen ek promosyon müşterilerimizden kıstelyevm esasına göre iade alınacaktır.

Kampanya döneminde verilen ek promosyon emekli maaşını TEB’e yeni taşıyacak müşterilerimiz için geçerli olup TEB’den emekli maaşını alan mevcut müşterilerimiz de taahhüdünü 36 aylık sürede yenileyerek kampanya döneminde verilen ek promosyon tutarında promosyon almaya hak kazanabilirler.

TEB Emekli dünyasının avantajlarından yararlanmak ve 1.600 TL’ye varan nakit promosyon fırsatını kaçırmamak için TEB Şubeleri ile iletişime geçebilir veya Cepteteb Mobil/Bireysel İnternet Şubemizden emekli maaş taahhütnamesini ve Kampanya ek taahhütnamesini dijital olarak onaylayabilirsiniz.