Gündem

Tüm Türkiye nefesini tuttu bu haberi bekliyor! Kabine toplantısında herkesi etkileyecek kararlar

Haftalar sonra Kabine Toplantısı Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasından önce son kez toplanıyor. Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Alınan bilgilere göre vaka sayılarındaki artışa göre yeni koronavirüs tedbirlerinin alınıp alınmayacağı, fahiş fiyatla mücadelede atılacak adımlar, yeni yasama yılının yol haritası ve ABD’deki temaslar gibi önemli konuların toplantı gündeminde olması bekleniyor.

FAHİŞ FİYATLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yarın gerçekleşecek olan kabine toplantısında ele alınacak ilk konu Ticaret Bakanlığı tarafından takibe alınan fahiş fiyatlar olacak. En yaygın şube ağına sahip 5 büyük market için müfettişler görevlendirilmişti. Konuya ilişkin yeni önlemler alınacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Koronavirüs salgını ile ilgili konular da Kabine Toplantısının gündeminde olacak. Bunun yanı sıra yüz yüze eğitim, artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları ele alınacağı gibi yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir sunum gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir