İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Kamuda çalışmak isteyenlere iş fırsatı geldi! Merkez Bankası yüksek maaşla personel alımı yapıyor! 4 Ekim’e kadar başvuru yapabilirsiniz

Merkez Bankasının resmi web adresi üzerinden çok önemli bir ilan yayımlandı. Bu ilanda yüksek maaşla bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında 40 kişi işe alınacağı vurgulandı. Konu ile ilgili olarak Merkez Bankasının ilanında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bağımsızlığı, güvenilirliği, etkili organizasyonu, yetkin insan kaynağı, yenilikçi yaklaşımı, etkin iletişim ve üstün teknolojik altyapı anlayışıyla dünyanın önde gelen merkez bankaları arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bilişim alanında görev yapmak üzere Uzman Yardımcısı kadrosuna alım yapacaktır.”

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.

01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 4 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular Merkez Bankasının internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), ilanda belirtilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Posta yolu veya şahsen yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği bildirildi.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir