Gündem

5,7 şiddetinde deprem oldu! Bazı yerler yıkıldı: Ölü ve yaralılar var! Peş peşe açıklamalar geliyor

Yunanistan’ın güneyinde yer alan Girit Adası’nda saat 09.17 itibarıyla şiddetli bir deprem meydana gelirken Reuters tarafından depremin şiddeti 6,5 olarak açıklandı. AFAD’dan yapılan açıklamada depremin şiddeti 5.7 olarak belirtildi.

Depremin ardından tsunami riski oluştu ve bu konuda peş peşe uyarılar geldi. Çöken binaların altında iki kişinin mahsur kaldığı belirtilirken bir klisinin de kubbesi çöktü. Bu çökme sonucunda 1 kişi hayatını kaybederken 9 kişi de yaralandı.

5,7 ŞİDDETİNDE DEPREM

Yunanistan’ın güneyinde yer alan Girit Adası’nda saat 09.17 itibarıyla şiddetli bir deprem meydana geldi. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi ise söz konusu depremin büyüklüğünü 6,5 olarak duyurdu. AFAD’ın son dakika açıklamasına göre ise deprem 5.7 şiddetinde gerçekleşti.

A Haber Muhabiri Manolis Kostidis deprem bölgesinden çeşitli haberler aktardı ve henüz adadan bir hasar veya can kaybı bilgisi alınamadığını belirtti. Ancak, Akdeniz’de bulunan adada deprem sonrası tsunami riski oluştu.

ENKAZ ALTINDA KALANLAR VAR

Yunan basınında yer alan haberlerde itfaiye birimlerine iki kişinin deprem nedeniyle çöken binaların altında mahsur kaldığına dair çağrı geldiği paylaşılırken Kandiye Arkalohori’de bir kısmı hasar gören kilisenin yıkıntıları altında bir kişinin mahsur kaldığı ve bölgedeki bazı elektrik direklerinin devrildiği vurgulandı.

İHA’YA GÖRE 1 ÖLÜ 9 YARALI

İHA tarafından aktarılanlara göre Yunanistan’ın Girit Adası’nda meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremde bir kilisenin kubbesinin çöktüğü bildirildi. Bu çökme sonucunda 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 9 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir