EğitimGündem

600 mevcudu olan okulda koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi! Uzaktan eğitime geçildi: Okullar tamamen kapatılacak mı?

Aşılama dönemi devam ederken koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Ayrıca yüz yüze eğitim devam ederken okullarda da çeşitli vakalar çıkıyor. Salgın döneminde bazı veliler endişelenerek çocuklarını okula göndermek istemiyor ancak bazı veliler de okulların kapatılmaması kararını savunuyor.

NE OLURSA OLSUN EĞİTİME DEVAM

Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli bir açıklama yaptı. Bakan Özer açıklamalarında okulların ne olursa olsun açık tutmaya çalışacaklarını belirterek alınan kararla koronavirüs çıkan sınıflarda sadece öğrencinin karantinaya gireceğini ve testi pozitif çıkan öğretmenlerin eğitime devam edeceklerini vurgulamıştı.

OKUL KAPATILDI

Kars’a bağlı olan Kağızman ilçesinde yer alan Anadolu İmam Hatip Lisesinde koronavirüs testleri yapıldı. Bu testlerde öğrenci ve öğretmenlerin pozitif vaka olduğu belirlendi ve okul kapatıldı.

Bakan Özer şu ana kadar okul kapatma durumunun olmadığını belirtmişti. Bu okulun virüsten dolayı kapanması bu durumda bir ilk oluyor. 600 öğrencili bu okul virüs nedeniyle kapatılan ilk okul oldu. Okulun kapatılmasından dolayı uzaktan eğitime geçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir