Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan herkese müjdeyi verdi! Her şehirde devreye alınıyor: Yeni uygulama geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Törenine katıldı ve burada çok önemli açıklamalarda bulundu.

HER ŞEHİRDE DEVREYE GİRECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında vatandaşların kamu ile uyuşmazlıklarında mahkeme mahkeme dolaşmadan hakkında kavuşmasını sağlayacaklarını belirterek her ilde sulh komisyonlarının devreye alınacağını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında hakim ve savcı yardımcılığı müessesini bu adli yılda devreye alacaklarını belirtti.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“(Ankara Adliyesi) İnşallah, 2021 yılı bitmeden yeni adliye binamızın temelini atmayı planlıyoruz.

Bugün Türkiye’de, 21 bin 844 hakim ve savcı görev yapmaktadır. Bu kura töreniyle, hakim ve savcı sayımızı 22 bin 859’a yükseltmiş olacağız.

Vatandaşlarımızın kamu ile uyuşmazlıklarında mahkeme mahkeme dolaşmadan hakkına kavuşmasını sağlayacağız. Her ilimizde, sulh komisyonlarını devreye alıyoruz.

Hakim ve savcı yardımcılığı müessesini bu adli yılda devreye alacağız.

İcra konularını, aile hukuku alanında çocukla kişisel ilişki kurulmasından tamamen çıkaracağız. Mağdur hizmetleri mekanizmasını teşhis ederek çocuğun üstün yararını hakim kılacağız ve hukuk güvenliğini artıracak yeni adımlar atacağız.”

Bir Yorum

  1. bir davanın yıllarca sürmesi çok vahim, işe iade davasını kazanan işçiyi işyerinin almama hakkı olması da ayrı bir tezat, çok kötü Anayasamız var çok kötü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir