İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Bakanlık bünyesine KPSS şartsız kamu işçileri alınacak! Güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi alım ilanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımları 2 gün sonra başlıyor. İlana başvurular 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Kurum bünyesine temizlik görevlileri ile güvenlik görevlileri alınacak. Başvurular için en az ilköğretim mezunu olmak yeterli görülüyor. Başvuruda kesinlikle KPSS şartı aranmıyor. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Alımlar aşağıdaki şekilde gerçekleşecek:

BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu personeli alım ilanına başvuracak adayların aşağıdaki şartlara uygun olmaları bekleniyor:

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşımak,
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Tam zamanlı vardiyalı çalışmasına engeli olmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

Güvenlik Görevlisi meslek kolu için;

35 yaşından gün almamış olmak (29/09/1986 ve sonrası doğumlu olanlar)

En az ortaöğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

Başvurunun son günü (04/10/2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna atanacak Güvenlik Görevlileri 7/24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak olup, çalışma saatleri ilgili birimce mevzuat çerçevesinde belirlenecektir.

Temizlik Görevlisi meslek kolu için;

En az ilköğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Aynı hizmet binasını müşterek kullanan Yüksek Kurum, Atatürk Araştırma Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezinin ihtiyaçlarında çalıştırılmak üzere görevlendirileceklerdir. Bu kapsamda; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

Türk Tarih Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ

esube.iskur.gov.tr internet adresinden İş Arayan linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapılacak. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek. Kamu işçisi alım ilanına son başvuru günü ise 4 Ekim. Başvuruları kaçırmayın!