EkonomiGündem

Otomobil alacaklar için flaş fırsat! 83 bin liraya Volkswagen ve 70 bin liraya Renault marka otomobil alabilirsiniz! Bakanlığın sayfasında duyuruldu

Araba fiyatlarındaki yükseliş devam ederken vatandaşlar tarafından ucuza araba almak için çeşitli fırsatlar araştırılıyor. İkinci el araba almak isteyenlere ise güzel haber Ticaret Bakanlığından geldi ve Bakanlık tarafından araç satış sayfasında önemli fırsatlar paylaşıldı. Bu sayfada 70 Bin TL’ye Renault, 83 Bin TL’ye Volkswagen marka arabaların satışa konulduğu görüldü.

İHALE İLE SATIŞ

Konu ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı ihale ile araba satışı yapıyor.

Bu kapsamda bakanlık araç satış ekranında yeni ilanlar yayınlanırken 18 yaşını doldurmuş vatandaşların katılabildiği ihalelerde teklif verebilmek için bir miktar bakiye yatırması gerekiyor.

İhale sayfasına ise www.eihale.gov.tr adresinden ve e-devlet üzerinden e-ihale uygulamasından erişilebiliyor.

İlanlar kapsamında 70 bin liraya Renault otomobil satılırken 83 bin liraya da VolksWagen otomobil satılıyor. Araçların durum değerlendirmesi ise şöyle yapıldı:

70 BİN LİRAYA RENAULT

VF1BR1H0634930617 şasi numaralı RENAULT Clio II 1.5 dC€i marka 2005 model araç
üzerinde ekspertiz çalışmaları sonucu aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir:

Araç çalışarak gelmiştir. Çalışıyor, enjektör kontrol uyarısı vermektedir.

Aracın anahtarı mevcuttur. Ön tamponda güneş yanıkları vardır. Tampon sol köşesinden hafif atık durmaktadır. Kapı kollarının krom nikelajları kötü durumdadır.

Kaportanın muhtelif yerlerinde çizikler vardır. Çiziklerin bazıları pasta ile gitmeyecek derinliktedir. Sol stop camı tamamen parçalanmıştır, duyusunda kırıklar vardır.

Arka tamponun sol köşesinde sürte izi vardır. Sağ arka kapıda boydan boya uzanan bir çizik ve ön kapı birleşiminde lira büyüklüğünde bir göçük mevcuttur. Sağ dikiz kapağında sürtme izi vardır. Sağ ön çamurluk kordon çizgisi üzerinde yer yer güneş yanıkları oluşmuştur. Sağ ön çamurluk renk ayırmaktadır. Sol ön kapı gergisi atlama yapmaktadır. Sürücü koltuğunun kısmi yerlerinde yırtıklar vardır. Koltuk döşemelerinde lekeler vardır detaylı temizlik gerekmektedir.

Kauçuk paspaslar ve arka halı paspaslar mevcut değildir. Vites topuzu kötü durumdadır. Bagaj pandizotu mevcut değildir. Arka cam yapıştırmasında atıklıklar vardır. Dikiz aynası arka kapağı atık durmaktadır. İç kısmında kullanıma bağlı deformasyonlar oluşmuştur.

Motorda yoğun yağ kaçakları vardır. Kontroller görsel olarak yapılmıştır. Aracın tespit edilen, muadilinin veya imalatçı beyanlarındaki özelliklerinin varlığı ve çalışır olup olmadığının tespit edilemediği göz önünde bulundurulmalıdır.

83 BİN LİRAYA VOLKSWAGEN

WVWZZZIKZSP019027 şasi numaralı VOLKSWAGEN Golf V 1.9 TDI marka 2007 model araç üzerinde ekspertiz çalışmaları sonucu aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir:

Araç çekici üzerinde gelmiştir. Beyana göre motor kitlemiştir ve yağ pompası arızalıdır. Aracın anahtarı mevcuttur. Lastikleri 2016 yılında üretilmiştir. Lastiklerinde yer yer çatlamalar vardır. Jantlarında yer yer boya atmaları vardır. Jantları orijinal değildir.

Stepne, kriko ve bijon anahtarı mevcuttur. Kaputta taş izleri görülmüştür. Sağ sis kapağı mevcut değildir. Kaportanın muhtelif yerlerinde yer yer pasta ile gidebilecek çizikler vardır.

Sol arka kapı uç kısmında ve sağ arka çamurluk kordon hattı üzerinde bir parmak büyüklüğünde vernik atması mevcuttur.

Sağ ön kapı arka alt ucu hafif ezilmiştir. İç kısım genel itibari ile iyi durumdadır. Koltuklarında yüzeysel lekeler vardır.

Tavan döşemesi ön aydınlatma arka kısmından pot yapmıştır. Direksiyon simidi aşınmaya başlamıştır. Araç genel itibari ile diri durmaktadır. Motorun özellikle sağ tarafında yağ kaçakları vardır.

Kontroller görsel olarak yapılmıştır.

Aracın tespit edilen, muadilinin veya imalatçı beyanlarındaki özelliklerinin varlığı ve çalışır olup olmadığının tespit edilemediği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir