EkonomiGündem

Sadece kadınlara 50 bin lira nakit destek veriyor! Hemen başvurun

Ülkemizde kadınlara yönelik çeşitli destekler veriliyor. Devlet ve özel kuruluşlar tarafından kadınlara yönelik destekler veriliyor ve bu konu hakkında Halkbank tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Kamu bankası Halkbank tarafından yapılan duyuruda kadın girişimcilere özel kredi verilebileceği bildirildi. Kredi kampanyasından yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimcilerin yararlanabildiği ifade edildi. Bu doğrultuda 50 bin lira nakit verildiği bildirildi.

50 BİN LİRA VERİLİYOR

Halkbank “Kadın Girişimci Kredi” paketi hakkında bilgilendirme duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamaya göre azami kredi limiti, işini kurmuş kadın girişimciler için 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL kredi imkanı sağlandığı vurgulandı.

KİMLER YARARLANABİLİR?

Kimlerin faydalandığı ise “Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler. İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar. Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar.” şeklinde belirtildi.

KREDİNİN DETAYLARI

Kamu Bankası Halkbank tarafından kredinin özellikleri ise şöyle paylaşıldı:

Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır.

Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır.

Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir