EkonomiGündem

Pandemi destek kredi kampanyası başladı: Kimlik kartı ile Ziraat Bankasına başvurana 5 bin TL veriliyor

Salgın sürecinde geçim sıkıntısına düşen vatandaşlara verdiği krediler ile salgın döneminde ön plana çıkan Ziraat Bankası tarafından çok önemli bir kampanya başlatıldı. Bu doğrultuda bankaların desteği devam ederken Ziraat Bankası tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada uygun faiz oranları ile 5 bin lira nakit verileceği ifade edildi. Ayrıca geri ödeme seçenekleri de paylaşıldı.

AYLIK 193 GERİ ÖDEME

Ziraat Bankası tüketici kredisine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Banka tarafından yapılan açıklamada 36 ay vade ile esnek ödeme seçenekleri ile kredi verileceği belirtildi. Bu açıklamada geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara bankadan 5 bin lira kredi çekebilecekleri ve aylık 193 lira olarak geri ödeyecekleri belirtildi.

BAŞVURU BELGELERİ

Kredi kampanyası için başvuru yapacak olan vatandaşların hazır bulundurması gereken belgeler ise şöyle paylaşıldı:

Başvuru Formu,
Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
Şubece istenebilecek diğer belgeler

50 BİN LİRA KREDİ

Ziraat Bankası aylık yüzde 1,59 faiz oranı ile kredi verirken 50 bin lira kredi de veriliyor. 50 bin liraya kadar kredi için 36 aya varan vade imkanı sağlanacağı 50 bin lira üstünde olan krediler için de 24 aya kadar vade imkanı sağlanacağı belirtildi. Kamu bankasının sağladığı krediye şube, web sitesi, ATM veya Ziraat Mobil üzerinden başvurulabileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir