Gündem

Çılgın proje diyerek duyuruldu! Müjdeli haber resmen açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kente 150 kreş hedefine ulaşmak için “Yuvamız İstanbul” projesi kapsamında 12 yeni çocuk etkinlik merkezinin daha açılışını yaptı. İBB Başkanı İmamoğlu bir açıklama yaptı ve “Yuvamız İstanbul Projesi”nin daha adil bir İstanbul var etme konusundaki en önemli adımlarının bir parçası olduğunu belirtti.

Açılışlarla birlikte şu an 21 ilçede toplam 32 kreşte 150 sınıfta, 2 bin 183 çocuk eğitim almaya başladı. 32 merkezin toplam kontenjanı 2 bin 884.

FIRSAT EŞİTLİĞİNİN KIVANCI

İmamoğlu açıklamalarında 150 kreşin hepsi açıldığında bin 500’ün üzerinde çalışanın, 15 binin üzerinde çocuğun bu hizmetten yararlanacağını ve bu hedefe önümüzdeki yıl ulaşmayı planladıklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“150 kreşte 15 bin çocuğun toplu, bir arada bir mezuniyetini yapıyorsunuz. Çocukların çığlıklarını, sevincini düşünün. Onların 30 bine yakın anne babasının gururun düşünün. İşte o zaman İstanbul’da fırsat eşitliğini sağlamanın kıvancını yaşamış oluruz”

“YUVAMIZ İSTANBUL PROJESİ”

Ayrıca Ekrem İmamoğlu açıklamalarında “Bana sorarlar her zaman; ‘Aklınızda çılgın proje var mı’ diye. İstanbul adına, ekibimiz adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 86 bin çalışanı ailesi adına en çılgın projemiz; Yuvamız İstanbul projesi” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu İstanbul’un yoğun göç almış bir kent olduğunu belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu kentin en çok mağdur olan gelir seviyesi düşük ailelerimizin çocukları ve anneleridir. 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler ücretsiz ulaşım hakkı verdik. 12 yıllık siyasi yaşamımda ziyaret ettiğim evlerde ve ailelerde sadece sokağını görmüş anneler olduğunu gördüm. Bunun hayata geçmesiyle neredeyse artık 100 binlerce annenin çocuklarıyla bu şehri gezebilmeleri de eşit ve adil kent kavramına muazzam bir katkı sunmaktadır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir