EkonomiGündem

Yeni geçim kaynağı oluşturuldu! Devlet her bir tanesine 5 lira veriyor!

Türkiye’de devlet tarafından vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri yapılırken vatandaşlar tarafından da yeni geçim kaynakları araştırılıyor. 2021 yılında Tarım ve Orman Bakanlığının balon balığı avcılığı kapsamında her avlanan balık için 5 lira ödeme yapılıyor. Konu ile ilgili olarak devlet tarafından yapılan bu ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile yapılıyor.

5 LİRA ÖDEME

Sıklıkla araştırılan konular arasında balon balığı avcılığı yer alıyor. Akdeniz ve Ege Denizi’ne kıyısı olan illerde avcılığını yapan balıkçılara balon balığı ödemesi yapılıyor. Bu doğrultuda her bir balon balığı için 5 lira ödeme yapılıyor. Bu ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştiriliyor.

Lagocephalus sceleratus türü için yapılan ödeme 500 bin adede kadar 5 lira olarak yapılıyor. Destek verilen diğer türlerde ise 50 kuruş destekleme ödemesi yapılıyor.

TARIM BAKANLIĞINDAN SAĞLANIYOR

Balon balığı Ege bölgesi, Marmara bölgesi ve Akdeniz bölgesinde yaşıyor ve balon balığı desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlara bu paralar Tarım ve Orman Bakanlığından karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir