Gündem

Siyaset dünyası yasta! Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti! Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ten kara haber geldi ve hayatını kaybettiği belirtildi.

ACI HABER DUYURULDU

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını duyurdu. Kurdaş söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk’ın rahmetine kavuştu… Mekanı cennet, makamı a’li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun…”

Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Oğuzhan Asiltürk 25 Mayıs 1935’te doğdu. İlk ve ortaokulu, liseyi Malatya’da okudu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın ölümünün ardından Saadet Partisi’nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk’ün, ayrıca kaleme aldığı “Sosyal Yapının Güçlendirilmesi” adlı bir kitabı bulunmaktadır. Saadet Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı.