EkonomiGündem

Vatandaşların elektrik faturalarına indirim müjdesi! Faturası 82 liradan fazla gelenler yararlanabiliyor

Türkiye’deki milyonlarca vatandaş elektrik abonesi olarak elektrik kullanıyor ancak gelen yüksek faturalardan dolayı sıkıntı yaşıyorlar. Bu faturalardan dolayı rahatsız olan vatandaşlar için bir duyuru yapılarak Enerjicell’den yapılan duyuruda faturası ayda 82 TL’den fazla gelenlerin serbest tüketici olarak başvurabileceği belirtildi. Bu doğrultuda elektrik faturalarına yüzde 5 oranında indirim yapılacak.

YÜZDE 5 İNDİRİM

Türkiye’de elektrik faturası belli bir birimin üzerinde gelen vatandaşlar serbest tüketici olarak değerlendirilirken serbest tüketiciler ise tedarikçilerini kendileri seçebiliyorlar. Bu doğrultuda Enerjicell faturası 82 liranın üstünde gelenler için duyuru yapıldı. Bu duyuruda Enerjicell’nin %5 İndirimli tarifesini seçerek, elektrik faturanızı düşürebileceğiniz belirtilerek Enerjicell’ye geçerek 24 ay kalma sözü vererek Aktif Enerji Bedeli üzerinden %5 indirim kazanılacağı ifade edildi.

PAYLAŞILAN DETAYLAR

Söz konusu kampanya detayları ise şöyle ifade edildi:

Enerjicell, tarifeyle ilgili detayları değiştirme hakkını saklı tutar

Regülatif düzenlemelere göre, bir önceki takvim yılında veya içinde bulunulan yılda, elektrik tüketimiz 2.400 kWh’in üzerinde ise «Serbest Tüketici» olarak Enerjicell’li olabilirsiniz. (Aylık kullanımda yaklaşık 82 TL ve üzeri fatura tutarı olarak düşünülebilir)

Taahhüt süresi olan 24 ay boyunca, aylık faturalara Aktif Enerji Bedeli üzerinden %5 indirim yansıtılır.
İndirim taahhüt süresi olan 24 ay boyunca geçerlidir.

Elektrik perakende satış tarifesi aktif enerji birim fiyatına artış gelmesi durumunda, %5 indirim yeni birim fiyat üzerinden hesaplanır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir