EkonomiGenelGündem

Bugün elektrik ve doğalgaza zam geldi mi? EPDK ve BOTAŞ 1 Ekim 2021 için açıkladı…

Son günlerde elektrik ve doğalgaza yapılacak yeni zamlar gündeme gelirken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.’den yeni açıklamalar yapıldı. EPDK, 1 Ekim itibariyle nihai elektrik fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını açıklarken, BOTAŞ da konut aboneleri için zam koymadı.

EPDK tarafından yapılan elektrik zammı açıklaması şöyle oldu:

“1 Ekim 2021 itibarıyla nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Belirlenen birim bedellerle ilgili hiçbir dağıtım ya da perakende şirketi tüketicilerimizin faturalarına gizli ya da açık şekilde ek bir bedel yansıtamaz. Bu konuda yapılan manipülatif haberlere itibar gösterilmemesini de önemle hatırlatırız.”

DOĞALGAZDA KONUT ABONELERİNE ZAM YOK

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde yayımlanan Ekim ayına ilişkin tarife tablosuna göre ise doğalgazda konut aboneleri için zam çıkmadı ancak sanayi ve elektrik üretim santralleri için yüzde 15’lik fiyat artışı yaşandı. Konut doğalgaz tarifesi, 1 Ocak 2021’den itibaren 2021 yılı Haziran ayına kadar her ay yüzde 1’er ve 1 Temmuz 2021 tarihinde ise yüzde 12 oranında zamlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir