EkonomiGündem

Vatandaşlara 1100 lira pandemi destek ödemeleri yeniden başladı! Devlet başvuru yapana 1100 lira destek ödemesi yapıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi döneminde vatandaşlara sosyal destek ödemelerine ilişkin başvurular yeniden alınmaya başlandı. Birinci faz ve ikinci faz ödemelerinin yanı sıra üçüncü faz ödemeleri için de başvurular alınıyor. Bu doğrultuda ilk etapta 1000 lira olarak yapılan ödeme 1100 lira olarak ödenmeye başlandı. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerektiği bildirildi.

1100 LİRA ÖDEME YAPILACAK

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sürecinde ülkemizde ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza geçtiğimiz yıl 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyordu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen 1000 TL yardıma ek bu yıl 100 TL verilmeye başlandı.

BAŞVURU GÜNLERİ

e-Devlet üzerinden yapılacak başvuru için hafta içi günleri belirtildi. Bu doğrultuda T. C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre belirlenen günlerde başvuru yapılacaktır. Hafta sonu ise herkes başvuru yapabilirken hafta içi başvuru günleri şöyle:

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günlerinde başvurular alınıyor.

KİMLER YARARLANAMAZ?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara sağlanan bu destek için bazı şartlar aranıyor. Aşağıdaki şekilde belirtilen kişiler bu destekten yararlanamayacaklardır. Peki kimler başvuru yapamayacak? İşte detaylar:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir