Gündem

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen kaymakamdan flaş adım geldi!

20 Ağustos’ta Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde kaymakam olarak görev yapmaya başlayan Mehmet Faruk Saygın, 29 Eylül günü Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Kaymakam Saygın burada kendisine elini uzatıp “Hoş geldiniz” diyen öğretmen Burak Kılıç’a, “Bu ne hadsizlik” şeklinde cevap vererek sınıftan çıkmasını söyledi. Olayın ardından tepkilerin hedefi olan kaymakamdan bugün flaş adım geldi. Öğretmeni görev yaptığı okulda ziyaret eden Saygın, özür diledi.

Artvin Valiliği’nin olayla ilgili inceleme başlatması ve Bakan Mahmut Özer’in dün katıldığı canlı yayında kınaması üzerine Kaymakam Saygın, Öğretmen Burak Kılıç’ı bugün görev yaptığı okulda ziyaret etti. Saygın, çiçek verdiği öğretmen Kılıç’tan özür diledi ve helallik istedi.

Kaymakam Saygın söz konusu olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim. Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir