EkonomiGündem

Türkiye’de iş arayan milyonlarca kişiye müjde! Devletin yeni hizmeti hayata geçti

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç çok önemli açıklamalarda bulundu. Koç açıklamalarında “Çalışma Hayatım” uygulamasının e-Devlet’te hizmete girdiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç yeni hizmet hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

BÜTÜNLEŞİK BİR YAPI

“e-Devlet Kapısı’nda hizmete alınan ‘Çalışma Hayatım’ hizmetiyle vatandaşlarımıza iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemler bütünleşik bir yapıda sunuluyor.”

Ali Taha koç açıklamalarında uygulama üzerinden birçok işlem yapılacağını belirterek bu hizmet ile artık tüm vatandaşların sağlık modülünden, sağlık güvencesi hak sahipliğini sorgulayabileceğini vurguladı.

ÇEŞİTLİ BİLGİLER SORGULANABİLECEK

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu hizmetle artık tüm vatandaşlarımız sağlık modülünden, sağlık güvencesi hak sahipliğini sorgulayabilecek, tedavi bilgileri, reçete bilgileri, ilaç kullanım sürelerini görebilecek, optik cam/çerçeve, diş protez hakkı ve medikal malzeme bilgilerine erişip istirahat raporlarını görebilecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir