Gündem

Koronavirüs için flaş gelişme! Kovid-19 aşısı zorunlu oldu

Koronavirüs salgını ile ilgili olarak tüm dünya genelinde çok önemli girişimler yapılıyor ve her geçen gün dünyada milyonlarca kişiye aşı yapılıyor. Koronavirüs aşısı ile ilgili olarak ABD’de çok önemli bir karar alındı. Bu doğrultuda California Valisi, aşı zorunluluğuyla ilgili genelge yayımladı ve bu karar doğrultusunda 7 ila 12’nci sınıf öğrencilerine koronavirüs aşısı zorunlu oldu.

AŞI ZORUNLU OLDU

ABD’nin California eyaletinde 12 yaş ve üstü tüm çocuklar için koronavirüs aşısının zorunlu hale getirildiği duyuruldu. Vali Gavin Newsom, San Francisco’daki bir okulda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Vali yaptığı açıklamalarında 12 yaş ve üstü çocuklar için aşı onayının çıkması durumunda bu grubun ocak 2022 itibarıyla aşılanmaya başlanacağını, anaokulundan 6’ncı sınıfa kadar olan çocukların da yeni bir FDA onayının ardından aşamalı olarak aşılanacağını vurguladı.

ZORLU BİR MÜCADELE

Vali, Kovid-19 salgınını kontrol altına alma çabası çerçevesinde aldıkları kararlar hakkında “Hedefimize ulaşmak için hala zorlu bir mücadele gerekiyor.” dedi.

Bununla birlikte ABD’de 16 yaş ve üstü bireylere Pfizer-BioNTech Kovid-19 aşısı için FDA’dan tam onay alınmış durumdadır. Ayrıca Mayıs ayından bu yana 12-15 yaş arası çocukların aşılanması için de acil kullanım izni alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir