GenelGündem

Meteoroloji’den bugün için kuvvetli yağış ve sel uyarısı geldi! 4 Ekim 2021 Pazartesi haritalı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için yaptığı hava tahminlerinde iki ilimiz için kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulundu. Sıcaklıklar ise ülkemizin güneydoğu kesimlerinde 2-4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak; Kıyı Ege ile Akdeniz’de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3-6 derece altında seyredecek. İşte bugünün haritalı hava durumu

4 EKİM 06.00-12.00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Kırklareli kıyıları, Çanakkale’nin kuzeydoğu, Balıkesir’in kuzey ve Van’ın doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

4 EKİM 12.00-18.00

4 EKİM 18.00-00.00

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir