EkonomiGündem

Sırbistan Türk işçi alımı duyurusu geldi! 10 bin 300 lira maaş verilecek

Sırbistan tarafından çok önemli bir haber geldi. Bu doğrultuda yurtışında çalışmak isteyen vatandaşlar Sırbistan’da çalışmanın yollarını araştırmaya başladılar. Diğer Avrupa ülkelerine göre
daha ufak bir ekonomiye sahip olan Sırbistan gerek yurtdışı iş kapsamında çalışmak için gelenlere
gerekse Sırbistan’da kendi işini kurmak isteyenlere kapıları açık ve bu doğrultuda gereken imkanları
sağlayan bir ülke.

ÖNE ÇIKAN SEKTÖRLER

Sırbistan’da işsizlik bir miktar yüksek olsa da devlet çalışma ortamının canlanması için işsizliğin düşürülmesi için çeşitli teşvikler veriyor. Sırbistan’da çalışma ve imkanlar açısından bakıldığında öne çıkan iş imkanı çeşitli sektörlerde paylaşılıyor. Bu doğrultuda gıda sektörü, otomotiv sektörü, tekstil sektörü, inşaat sektörü iş imkanı açısından oldukça verimlidir. Bu sektörlerde çok fazla istihdam sağlanıyor.

NE KADAR MAAŞ VERİLİYOR?

Ülkenin başkenti olan Belgrad işçi maaşları ve eleman ücretleri konusunda değerlendirilebilecek daha iyi iş imkanlarına sahiptir.

Günümüzde Sırbistan’da en düşük ortalama maaşlar 400 – 500 Euro civarındadır. Tabi bu miktar yine
yapılan işe göre belli bir çerçeve içinde daha düşük veya daha yüksek olabilir. Sırbistan’da çalışan çalışan Türkler ise ortalama 1000 Euro civarında gelir elde edebiliyorlar.

BAŞVURU DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak Sırbistan’da çalışmak isteyen vatandaşlar ülkedeki firma ve şirketleri takip etmeleri gerekiyor. Bu şirket ve firmalar tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapabileceğiniz gibi Sırbistan elçiliği veya başkonsolosluğu üzerinden yurtdışı çalışma imkanları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu doğrultuda açılacak olan ilanlara başvuru yapanlar arasında yabancı dil bilgisi olan ve açık pozisyona göre özel şartlara haiz olanlar öncelikli olacaklardır.

4 Yorum

  1. Merhabalar ben ozcan mekanik sıhhi tesisat dogal gaz gaz altı bazik kaynak boru kaynağı duz kaynak oksijen alabilen kaynak 30yillik tecrübeyle 05454582300 ilgilisine arz ederim

  2. Merhaba ben uzun bı süre barmenlik yaptım her işi yapabilirim 05364007329