Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı alarm verdi! kar yağışı uyarısı: Sıcaklıklar düşüyor! İşte kar yağışı olacak iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli açıklama yapılarak kar yağışı için vatandaşlara uyarı yapıldı. Bu açıklamada Sinop, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Samsun’un batı kesimleri için kuvvetli yağış, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yüksekleri için ise kar yağışı uyarısı yapıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan son değerlendirmeler kapsamında yapılan açıklamada ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile şu illerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi:

“İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri, Kırklareli kıyıları ile Bursa ve Balıkesir’in kuzey kesimleri”

Hava sıcaklığının ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KAR YAĞIŞI

Tüm bunların yanı sıra genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Sinop, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Samsun’un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SARI ALARM

Meteoroloji, Kastamonu, Sinop, Samsun, Trabzon, Rize ve Artvin için sarı uyarıda bulundu.

İllerimize göre hava durumu için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir