Ekonomi

Sadece başvuranlar yararlanabiliyor! Her ay devletten 827 TL destek!

Devlet vatandaşlara çeşitli isimler altında destek ödemeleri yapmaya devam ediyor. Sosyal güvencesi olmayan ve maddi durumu iyi olmayan kişilere verilen desteklerden bir tanesi de aylık 827 TL olarak ceplere yansıyor. Geri ödemesiz bir şekilde verilen b destek için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılıyor.

827 TL nakit desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin 65 yaşını doldurması ve belirtilen şartları taşması gerekiyor. Peki, Devletten aylık 827 TL desteğin şartları neler? Detaylar haberimizde..

YAŞLILIK AYLIĞI

Sadece başvuranlar yararlanabilecek! Devletten her ay vatandaşlara 827 TL’lik destek veriliyor. Çalışma gücü azalan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara aylık olarak ödeme yapılıyor. Bu kişilerin ödeme alabilmesi için 65 yaşını tamamlaması ve hanedeki birey başına gelirin 852 TL’nin altında olduğunu bildirmesi gerekiyor.

AYLIK 1.797 TL ÖDEME

Aylık 827 TL destek ödemesinin başvuru şartları vatandaşlar tarafından hızla araştırılıyor. Bakıma muhtaç yaşlılara verilen ödeme sadece akrabalara yapılıyor. Yapılan aylık ödeme 1.797 TL. Kişinin bu ödemeyi alabilmesi için yüzde 50 ve üzerinde ağır engelli raporunun olması gerekiyor. Başvurular direkt olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yapılması gerekiyor. Aynı zamanda hane başındaki kişi başı gelir ise 1.704 TL’yi aşmamalı.

ÜCRETSİZ EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Devlet destek ödemelerinin yanı sıra engelli ya da yaşlı olan kişilere bakıma muhtaç olmaları sebebiyle evde sağlık hizmeti veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için 444 38 33 numaralı telefonu aramak yeterli!

AYLIK GELİRİ NET 5 BİN 500 TL’Yİ GEÇMEYEN KİŞİLER

Aynı zamanda TOKİ’nin yapmış olduğu konutların yüzde 25’lik kısmı emeklilere ayrılıyor. Aylık net geliri 5 bin 500 TL’yi geçmeyen emekliler bu uygulamadan yararlanabiliyor.

ÜCRETSİZ BAKIMLAR

Bakıma muhtaç olan ve kimsesi bulunmayan kişilere huzurevi ya da bakımevlerinde ücretsiz olarak bakılıyor. Kişinin bunun için 60 yaş ve üzerinde olması aynı zamanda hiçbir gelirinin olmaması gerekiyor. Başvurular Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il ve ilçe müdürlüklerine yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir