Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurt sorununa değindi: Parklarda bankaların üzerinde yatanlar terörist

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında yurt sorununa değindi ve çeşitli ifadeler kullandı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Yurt sayısının 190’dan 794’e çıkardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtların fiziki şartlarını iyileştirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Eskiden 30-40 kişilik koğuşlarda kalan öğrencilerimiz artık 3-4 kişilik otel standardında odalara sahiptir. Türkiye’de 1 milyonun üzerindeki yurt yatak kapasitesiyle en fazla barınma imkanı sağlayan ülkedir.”

BANKLARIN ÜZERİNDE YATANLAR TERÖRİSTTİR

Tüm bunların yanı sıra parklarda bankların üzerinde yatanların terörist olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Nedir o Allah aşkına? Parklarda bankların üzerinde yatanlar. Bunlar öğrenci mi? Bunlar aynı Gezi’de olduğu gibi teröristler.

* Biz öğrenciye en büyük saygıyı gösteren bir iktidarız. Göreve geldiğimizde verilen burs 45 liracıktı. Şu an 650 liraya çıktık. Nereden nereye.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir