EkonomiGündem

3600 ek gösterge son dakika gelişmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş talimat!

Milyonarca kişi son dönemlerde 3600 ek gösterge ile ilgili yaşanacak olan gelişmeleri yakından takip ediyor. 3600 ek gösterge çıkması durumunda bazı kişilerin hem maaş hem de ikramiyelerinde artış yaşanacak. Konu ile ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı.

Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonucunda önemli açıklamaların yapılmasıyla 2600 ek göstergedeki heyecan da arttı.

Erdoğan, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve yönetim kurulu üyeli ile bağlı sendikaların genel başkanlarından oluşan heyeti kabul etti. Burada ise 3600 ek gösterge konusu ele alındı. İşte 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi hakkında merak edilenler..

YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Memur ve emeklileri yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge gelişmeleri yakından takip ediliyor. Ek göstergenin ne zaman yürürlüğe gireceği ve ne zaman yasallaşacağı merak konusu oldu.

Yalçın yaptığı açıklamasında Toplu Sözleşme’nin kapsamının geniş tutulması ile kamu görevlilerin sonuçtan memnun olduğunu ifade ederek, Toplu Sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye yükseltilmesi ile sendikalı olan ve olmayanlar arasındaki ayrımın yapılmasından memnun olduklarını belirtti.

2022 YILI İÇİNDE TAMAMLANMASI TALİMATI VERİLDİ

Erdoğan’ın ise, Toplu Sözleşmenin tüm kamu görevlileri için hayırlı olmasını dilerken, 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konuları ile ilgili çalışmaların başlatılarak 2022 yılı içerisinde tamamlanması gerektiği konusunda talimat verdiği belirtildi.

Çalışma sonucunda yapılacak olan taslak, TBMM’ye iletilerek, yasalaşacak ve uygulanmaya başlanacak. Yasalanması durumunda kimlerin bu uygulamadan yararlanacağı ve durumun maaşlara nasıl yansıyacağı da açıklanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir