Gündem

Koronavirüs tablosunda vaka sayısı o sınıra dayandı! 5 Ekim koronavirüs tablosu!

Türkiye uzun bir süredir koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Salgına ilişkin az önce Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Ekim 2021 güncel koronavirüs vaka, vefat ve aşı bilgileri açıklandı. Yapılan açıklamaya göre vaka sayısı 29 bin 802 olarak açıklanırken, sayının 30 bin sınırına dayandığı görüldü.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “Aşı hiçbirimizi Koronavirüse karşı kahraman yapmaz. Aşı olan da maske takmalı, sosyal mesafe kuralına mümkün mertebe uymalıdır. Virüs, hasta etmese bile, herkese bulaşma ve yayılma potansiyeline sahiptir. Toplum bağışıklığı sağlanana kadar kurallara uymalıyız” ifadesini kullandı.

MASKE VE AŞI HATIRLATMASI

5 Ekim vaka ve vefat sayılarına ilişkin açıklama yapan Bakan Koca maske ve aşı hatırlatmasında bulunarak, “YARIN, İSTER DIŞARIDA İSTER KAPALI MEKÂNDA yolunuz kalabalık bir yere düşerse çevrenize bakın. Kaçımız maskemizi takmış, kaçımız takmamışız? Sosyal mesafe kuralına uyum çabası var mı? Henüz toplum bağışıklığı aşamasında değiliz. Aşılarımızı olmalı ve kurallara uymalıyız” dedi.

5 EKİM GÜNCEL KORONAVİRÜS VERİLERİ

5 Ekim güncel koronavirüs verilerine göre vaka sayısı 29 bin 802 olarak açıklandı. 228 vatandaşımız salgın sebebiyle hayatını kaybederken, iyileşenlerin sayısı 32 bin 269 olarak ifade edildi. Toplam test sayısı ise 355 bin 564 olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir