İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Kamu ilan SBB’de çok önemli ilan yayımlandı: Kamuya yüksek maaşla kamu personeli alımı yapılıyor

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından çok önemli bir ilan yayımlandı. Bu ilanda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

İLANIN AÇIKLAMASI

“Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’inci maddenin (b) ve (c) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 3 adet sözleşmeli personel alınacaktır.”

Yayımlanan bu ilanda programcı ve sistem programcısı alımı yapılacağı ifade edildi.

ŞARTLAR VE AÇIKLAMALAR

Söz konusu ilanda bazı açıklamalar yapıldı ve şartlar belirtildi. Bu açıklamalarda ise şu ifadelere yer verildi:

1) Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

3) Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

4) a) Adaylar Programcı kadrosuna başvuruda Önlisans düzeyinde başvuru yapıyorsa 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır. b) Lisans düzeyinde başvurularda 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

5) Başvurularda “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanır.

6) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

7) Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru adresi olarak “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:7/1 Merkez/SİVAS” ifadeleri kullanıldı ve başvuruların bugünden itibaren 30 gün içinde yapılacağı bildirildi.

Adayların başvurularını yukarıda belirtilen tarihlerde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır. Adaylar yalnızca bir kadro pozisyonuna başvurabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir