EkonomiEmlakGündem

TOKİ tamamen kurasız 2+1 ev satıyor! Aylık 810 lira taksitle konut satılıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve duyuruda 2+1 konut satışı yapıldığı ifade edildi. Daire satın almak isteyen vatandaşların 19 bin 900 lira peşinat vermesi gerekiyor. Ayrıca taksit tutarının ise 810 lira olduğu vurgulandı.

EN DÜŞÜK TAKSİT 810 LİRA

Kurumun resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda hem alt gelir grubu için hem de orta gelir grubu için konutlar satılacağı belirtilerek ödeme planları da paylaşıldı. Bu kapsamda 2+1 daireler Alt Gelir Grubu konutları için aylık taksit tutarı 810 TL olurken 3+1 daireler Orta Gelir Grubu konutlar ise 1143 TL taksitle olacak.

BAŞVURU DETAYLARI

TOKİ tarafından konut satışı kurasız olarak yapılacak. Açık satış yöntemi ile gerçekleştirilecek ve vatandaşlar başvurularını bankadan yapacaklar. Açık konut satışlarında e-Devlet başvurusu olmadığından projenin bulunduğu şehirde yer alan Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılacaktır.

Başvuru yapacak olan vatandaşlar istedikleri konutları seçebileceklerdir. Ancak hemen başvuru yapmayıp başvurusunu daha sonraya bırakan vatandaşlar kalan konutlar arasında daire seçeceklerdir.

PROJE NEREDE?

TOKİ Başkanlığı’nın konut satışları Kırşehir’in Merkez Kındam Mahallesinde yer alan projede olacak. TOKİ’nin web sitesi üzerinden sorgulama yaparak bu konutları bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir