EkonomiGündem

Türkiye geneli için çok önemli karar alındı! Marketler için flaş yasaklama kararı

Marketler hakkında kritik bir gelişme yaşandı ve çok önemli yasak kararı alındı. Bu doğrultuda küçük esnafı korumak ve fahiş fiyatların önüne geçmek adına zincir marketlerde bazı ürünlerin satışına yasak getirilecek ve son günlerde gündemde olan fahiş fiyatların önüne geçmek amacı ile çeşitli kararlar alınıyor ve vatandaşa ucuz ürün ulaştırmak hedefleniyor. Zincir marketlerin de ABD’de olduğu gibi otoyol kenarlarında kurulması düşünülüyor.

VERGİ MUAFİYETİ

Konu ile ilgili olarak Sabah Gazetesinin aktardıklarına göre AK Parti kaynakları, şu anda mahalle aralarında bulunan mevcut marketlerin durumlarının korunacağını ifade ediyor. E-ticaret ile uğraşanlara bazı alanlarda vergi muafiyeti getirilmesi de planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatif marketinden alışveriş yaparken bu marketlerin sayısının artırılacağı hakkında çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bunun ardından dün ise Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Meclis’e gelerek AK Parti grup yöneticileri ile görüştü.

YASAKLAMA KARARI

Bir yandan tarım kooperatiflerinin market sayısı artırılırken diğer yandan perakende düzenlemesi ile vatandaşın ucuz ürüne ulaşmasının sağlanması hedefleniyor. Düzenleme kapsamında çeşitli yasak kararlarının alınması bekleniyor. Bu doğrultuda bin 500 metrekareden küçük alanda hizmet veren zincir marketlerde kozmetik ve kırtasiye gibi ürünlerinin satışının yasaklanması beklenmektedir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPILDI

PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çevikoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Halihazırda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün (TAGEM) ürünlerini vatandaşlarımıza uygun fiyatlarla ulaştırıyoruz. Yeni dönemde ürün yelpazemizi genişleterek vatandaşa daha fazla ürünü buluşturmayı hedefliyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir