Gündem

Koronavirüs salgınında Türkiye için korkunç açıklama yapıldı! İşler karışacak: Tarih verildi

Normalleşme süreciyle birlikte korona önlemlerinde de gevşeme başladı. Bu gevşeme kış ayları öncesi tedirgin edici olmaya başlarken özellikle yaz döneminde artan rehavet, aşının verdiği güvenle çeneye inen ve kola takılan maskeler, sosyal mesafenin unutulması ve hijyene dikkat edilmemesi, başta grip olmak üzere diğer hastalıkların artmasına da neden oluyor.

HAREKETLİLİK UZMANLARI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Bunun yanı sıra okulların açılması ile hareketlilik başladı. Bu hareketlilik grip salgını için uzmanları düşündürmeye başladı.

Grip vakaları aşının henüz piyasada olmadığı zamanlarda bile neredeyse yok denecek kadar düşüktü ancak mevcut durumda grip vakaları artmış durumda. Vakaların şu günlerde artış göstermesi maske ve mesafenin önemini ortaya çıkardı. Henüz bir grip salgını olmadığına dikkat çeken uzmanlar, gidişatla ilgili ise tedirginliklerini belirtti.

KRİTİK TARİH 15 EKİM

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Osman Erk Milliyet gazetesinden Mert İnan’a açıklamalarda bulundu. Osman Erk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“15 Ekim’den sonra Kovid-19 dışındaki üst solunum yolu enfeksiyonları ile grip vakalarında artış olabilir. Kovid-19 aşısının griple ilgili olmadığı bilinmeli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir