Gündem

Saatler içinde öldüren yeni salgın ortaya çıktı! Hükümetler harekete geçti: İşte hastalığın belirtileri

Koronavirüs salgınının bitmesi beklenirken korkutan bir haber geldi. Korona’nın bitmesi beklenirken yeni salgın ortaya çıktı ve ilk Delta varyantının görüldüğü Hindistan’dan korkutan haber geldi. Gizemli hastalık’ olarak adlandırılan bu salgının saatler içinde öldürdüğü belirtilerek koronavirüste görülen yüksek ateşin bu hastalığın belirtilerinden olduğu vurgulandı.

Ülkede görülen yeni bir salgın 24 çocuğun ölümüne neden oldu. İngiliz Mirror gazetesinde yer alan habere göre, ölümler hastalık görüldükten sonra saatler içeresinde meydana geldi.

ATEŞİN NEDENİ BULUNMADI

Haryana, Palwal’daki sağlık görevlileri tarafından ‘gizemli hastalık’ olarak adlandırılan bu durum ağırlıklı olarak yüksek ateşe neden olduğu belirtilerek ancak sağlık görevlileri tarafından bu öldürücü ateşin nedeni bulunamadı.

BELİRTİLER

Uzmanlar tarafından bu hastalığa bir virüsün neden olabileceği ihtimali üzerinde dururken yüksek yüksek ateşin haricinde en yaygın görülen semptomlar ise eklem ağrıları, baş ağrıları, dehidrasyon ve mide bulantısı olarak sıralandı.

Ülkede paniğe neden olan bu durum ile ilgili soruşturma başlatıldı. Dr Neeta Kulshrestha’nın ‘Hastanelerdeki hastalar, özellikle çocuklar çok hızlı ölüyor’ sözleri ise durumun vahametini gözler önüne serdi. Bu hastalık hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı ve uzmanlar sivrisinek kaynaklı viral bir enfeksiyon olan dang hummasının ölümlerin ana nedeni olabileceğine inanıyorlar.

3 İLA 14 ARASINDA HASTALIK ÇIKIYOR

Bir kişi dang virüsüne maruz kaldıktan sonra 3 ila 14 gün arasında hastalık ortaya çıkıyor. Genellikle, çocuklarda dang hummasının semptomları soğuk algınlığı veya mide iltihabı (kusma ve ishal) semptomları ile aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir