EkonomiGündem

Maaşlara 1000 lira zam için Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen tarihi duyurdu!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı ve önemli açıklamalarda bulunurken 3600 ek gösterge konusunda tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3600ek gösterge için bekleyenleri sevindiren haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında memurlar ve işçiler de toplu sözleşmeden memnun olduğunu ifade ederek önümüzdeki yılın sonuna kadar3600 ek göstergesi sorununun çözüleceğini muhattaplara iletildiğini belirtti.

ERDOĞAN TARİH VERDİ

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında “Memurlarımız da işçilerimiz de toplu sözleşmeden memnun. Önümüzdeki yılın sonuna kadar 3600 ek göstergesi sorununun çözüleceğini muhattaplarımıza ilettik. Yıllardır aynı iftiraları söylemekten usanmayanların maskelerini her seferinde indirmek mecburiyetindeyiz. Hayatında uluslararası ilişkiler nasıl yönetilir bilmeyen bu çarpık zihniyetlerin sözlerinin kıymeti yoktur. Milletimize özellikle bu siyaset orta oyuncularının gerçek yüzlerini hatırlatmaktan geri durmayacağız.” ifadelerine yer verdi.

1000 LİRA ARTIŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim 2021 tarihinde açıldı. Yeni yasama yılında 2018’den bu yana gündemde olan 3600 ek gösterge sorununun da çözüme kavuşturulması bekleniyor. Ek gösterge kapsamında Emekli Sandığına tabii olan memurun aylığı 800 lira ile 1000 lira arasında artacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir