Ekonomi

Hakkınız olan ödemeyi almayı sakın unutmayın! Başvuranların hesabına her ay yatıyor! 1.125 TL..

Devlet vatandaşlara koronavirüs salgını döneminde bile ödeme yapmaya devam ediyor. Özellikle anne ya da babası olmayan çocuklarla birlikte ihtiyaç sahibi olan yüzde 40 ve üzeri engellilere her ay ödeme yapılıyor.

Ödemeler her ay annesi ve babası olmayan yüzde 40 üzeri engelli olarak sosyal güvencesi bulunmayan engellilere Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığı ile muhtaçlık aylığı adı altında veriliyor. Verilen aylığın miktarı ise aylık bin 24 TL 67 kuruş olarak ifade edildi.

KİMLER BU ÖDEMEDEN YARARLANABİLİYOR?

Belirtilen destekten aylık olarak yararlanmak isteyenlerin herhangi bir geliri ya da aylığının olmaması engeli ya da yetimin sosyal güvencesinin olmaması gerekiyor. Bunun yanında kişinin gelir getiren taşınır ya da taşınmaz malın olmaması, mahkeme kararı ya da kanunen bakım altına alınmaması olması gerekiyor.

Belirtilen şartları taşıyanlara aylık olarak 1125 TL ödeme yapılıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devletin vermiş olduğu aylık 1125 TL ödemeden yararlanmak isteyenlerin belirtilen şartları taşımasının yanında başvurusunu da yapması gerekiyor.

Muhtaç aylığı talep edenler, başvuru formunu doldurarak, imzalama işlemi yaptıktan sonra belgelerinin arasında engelli olmaları durumunda sağlık raporunu eklemesi, ikamet etmiş olduğu ilin bağlı bulunduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne şahsen iletmesi gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir