EkonomiGündem

Pandemi döneminde Türkiye’deki ailelere aylık 400 lira destek ödemesi veriliyor! Başvurular bugün sona eriyor: İşte başvuru formu

Corona virüsü pandemisi sürecinde milyonlarca pek çok aile için hem belediyeler hem de devlet tarafından destek açıklaması yapılmıştı. Eğitimin başlaması ile birlikte öğrenciler için de destek açıklamaları yapılmaya başlandı. Bu doğrultuda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve ailelere üniversitede öğrenim gören çocukları için aylık 400 TL destek ödemesi yapılacağı ifade edildi. Ayrıca açıklamada bu destek için başvuruların bugün sona ereceği ifade edildi.

AYLIK 400 TL ÖDEME

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi 5 bin ailenin üniversitede okuyan çocukları için aylık 400 TL olmak üzere, ailelere toplam 3 bin 200 TL’lik destek verileceği bildirildi. Başvurular bugün sona erecekken vatandaşlar başvurularını bizizmir.com adresinden yapacaklardır.

BAZI ŞARTLAR ARANIYOR

Destekten yararlanmak için bazı şartların karşılanması beklenmektedir. Bu doğrultuda aranan şartlar şöyle belirtildi:

TC Vatandaşı olmak,

Öğrencinin ailesinin İzmir’de ikamet ediyor olması,

18-25 yaş aralığında olmak,

Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde % 100 burslu öğrenim görüyor olmak,

Aktif ve örgün eğitim görmekte olan ön lisans veya lisans öğrencisi olmak,

Not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması

Sınıf tekrarı yapmamış olması

**Ebeveynleri ayrı olan, ebeveynleri ile ilgili gizlilik kararı olan ,ebeveynleri hayatta olmayan öğrencilerimizin başvuruları direkt Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğünden alınacaktır.

YAPILAN AÇIKLAMA

Bu destek hakkında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Öncelikle yeni öğretim yılında başarılar diliyor, üniversitedeki yaşamın boyunca her zaman yanında olacağımızı bilmeni istiyorum.

İzmir köklü geçmişi, kadim dayanışma kültürü ile yalnızca bugüne değil yarınlara da ışık tutan özel ve güzel bir şehir. Bu güzel şehirde ya da ülkemizin başka bir şehrinde üniversite öğrenimi alacaksınız. Bize düşen ise üniversite yaşamınız boyunca sizlere nefes aldıracak, kaynaklara erişiminizi sağlayacak, sanat, spor ve kültürle dolu bir eğitim ortamına destek olmaktır.

Sizler için ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplam 3.200 TL’lik bir destek paketi hazırladık.

Başvuru formunu doldurmanız, istenilen evrakları tamamlamanız, bizim eşit ve adil bir biçimde değerlendirmeleri sonuçlandırmamızı beklemeniz yeterli olacaktır.

Üniversiteli genç arkadaşım,

Biz varız, yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir