Ekonomi

Vatandaşın cebi bayram edecek! Fiyatı yarı yarıya düştü! Sadece 15 TL’ye satılıyor!

Kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle balık sofralarda yer almaya başladı. Geçtiğimiz yıl miktarında azlık olan balık yüksek fiyatlarda sofralara gelmişti. Ancak bu yıl av sezonuna palamut ve istavrit bolluğu ile başlayan balıkçılardan güzel haber geldi.

Karadeniz’in soğuması ile birlikte tezgahlarda hamsi bolluğu görüldü. Bu şekilde kilosu 30 TL’den alıcı bulan hamsinin fiyatı kısa sürede yarı yarıya düştü. Vatandaşın, özellikle de balık severleri bayram ettirecek bu gelişmeye göre hamsinin fiyatı sadece 15 TL oldu.

SEVİNDİREN HABER GELDİ

Balık sezonu her yıl 1 Eylül tarihinde başlıyor. Balıkçılar 1 Eylül’de sezonu istavrit ve palamut ile açmıştı. Geçtiğimiz haftalarda palamut fiyatlarında düşüş olduğu ifade edilmişti. Karadeniz’in soğuması ile birlikte bu hafta hamsi fiyatlarıyla ilgili sevindiren haber geldi.

Denizin soğuması sebebiyle kendini ağlarda bolluk olarak gösteren hamsi hem avcıları hem de müşterileri sevindirdi. Kilosu 30 TL’den satılan hamsi şu anda yarı yarıya düştü.

VATANDAŞ BOLLUK VE FİYATTAN MEMNUN

Balıkçı Muzaffer Özsandıkçı, hamsilerin tezgahlarda şu an için bol olduğunu söyleyerek, konuya ilişkin, “Tezgahlarda şu an hamsi bolluğu var. Hamsinin fiyatı 15 liraya kadar indi. İstavrit de var ama hamsiden dolayı pek rağbet görmüyor. Bizim öngörümüz; hamsi bolluğu devam edecek. Vatandaş hamsi bolluğu ile fiyatından memnun” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir