EkonomiGündem

Toplu taşıma kullanan herkesi ilgilendiriyor! Tüm Türkiye’de aynı anda uygulanacak yeni sisteme geçiliyor

Bilindiği gibi Türkiye’de milyonlarca kişi toplu taşımayı kullanıyor. Bu doğrultuda herkesi ilgilendiren bir karar alındı. Kara hakkında yapılan açıklamada farklı şehirlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesinin sağlanacağı bildirildi.

TÜRKİYE KART

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten toplu taşıma araçlarında kullanılan kartlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Gülten açıklamalarında farklı şehirlerdeki kartların tek bir çatı altında toplanacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Kart uygulamamız da bir önceki şuralarda çokça tartışılmış ve kararları alınmış bir uygulamamız. Türkiye Kart, farklı şehirlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacak. Örneğin, İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz eğer Türkiye Kart özellikleri varsa…”

MİLYONLARCA LİRA MASRAFIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Hakan Gülten açıklamalarının devamında yeni uygulama ile beraber kart yığınına ve milyonlarca lira masrafın önüne geçileceğini belirtilerek PTT’nin çevreci adımlar atmaya başladığını vurguladı. Bununla birlikte Gülten açıklamalarına şöyle devam etti:

“Yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajlar kullanabiliyoruz. Üzerindeki boyalar da suda çözünebilir. Elektrikli araç kullanımına ve yenilenebilir enerji kullanan araçları kullanmaya dikkat ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir