EkonomiGündem

Milyonlarca kişinin beklediği tarih açıklandı: Maaşlara 1000 lira zam yapılacak tarih belli oldu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, milyonlarca memurun beklediği 3600 ek gösterge için çok önemli açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın açıklamalarında ek gösterge için Kasın ayını işaret etti ve açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz. Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız.”

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yalçın, Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesinin Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendiği Bursa Teşkilat Buluşması’na katıldı ve burada gazetecilere önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ali Yalçın açıklamalarında Memur-Sen olarak Türkiye’de kamu görevlilerinin örgütlendiği ve bir milyon kapasiteyi aşan örgütlü yapı olarak 6 dönem toplu sözleşme gerçekleştirdiklerini belirtti ve 6 dönem toplu sözleşme içinde 350 kazanıma imza attıklarını anlattı.

EK GÖSTERGE İÇİN TARİH VERDİ

Yalçın, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi kararlarını da bu toplu sözleşmede aldıklarını belirtti ve şöyle devam etti:

“Bunların ikisi de 2022 yılı içinde yetkili konfederasyon Memur-Sen ile çalışılacak ve tamamlanacaktır. Bugünlerde siyasette bir tartışma var. ‘3600’ü kim teklif etti?’ diye. 3600 ek gösterge, 6 dönem toplu sözleşmenin tamamında Memur Sen’in teklif ettiği bir maddedir. Dolayısıyla teklif bize aittir. Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız. İcraat da Sayın Cumhurbaşkanımıza nasip olacaktır diye düşünüyoruz. Bu tartışmaya girmeksizin 3600’ün kapsamına ilişkin bütün kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak, ek gösterge sistematiğini adil bir şekilde düzenleyecek çalışmayı da bir an önce başlatmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile bu konuya ilişkin bir mutabakat sağladık. Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda buna ilişkin bir startı vereceğiz kasım ayı içinde.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir