EkonomiGündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Yurtdışında çalışmak isteyenler için İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu ilan yayımlandı! İşe alınan vatandaşlara 8 bin 540 lira maaş verilecek

Ülkemizde yurtdışında çalışmak isteyen binlerce vatandaş bulunuyor. Vatandaşlar yurtdışında çalışmanın nasıl olacağını araştırırken İŞKUR üzerinden bir ilan yayımlandı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu yurtdışı personel alımı alımı yapılacağı ifade edilerek başvuruların 27 Ekim’e kadar devam edeceği belirtildi.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Pek çok kişi yurtdışı iş ilanlarını araştırıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Temoil Petrol Ürünleri firmasının Libya’da bulunan projesinde çalıştırılmak üzere personel alım ilanları yayımlandı. Bu ilanlara göre kaynakçı, gözaltı kaynakçısı, elektrikçi, petrol ve doğalgaz mühendisi ve makine mühendisi kadrolarına personel alımı yapılacağı ifade edildi.

LİBYA’DA ÇALIŞILACAK

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan ilana başvurular devam ederken 27 Ekim’de sona ereceği ifade edildi. Başvuru yapacak olan vatandaşlar online olarak İŞKUR resmi web adresinde e-Devlet ile giriş butonunu kullanarak giriş yapıp özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Başvuru yapıp işe kabul gören vatandaşlar Libya’da çalışacaklardır.

8 BİN 540 LİRA MAAŞ

Libya’da ortalama maaşın 830 Euro olduğu belirtildi. İşe alınacak olan kişiler en düşük seviyeden yani asgari ücret üzerinden maaş alsalar dahi 830 Euro maaş alacaklardır. Bu doğrultu çalışanların maaşı en düşük 8 bin 540 lira olacak.

Yayımlanan ilanlar ise şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir