Ekonomi

8 ay boyunca karşılıksız 400 – 1.600 TL verilecek! Başvuru koşulları açıklandı!

Milyonlarca gence güzel haber verildi. 8 ay boyunca 400 – 1.600 TL karşılıksız burs verileceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre başvuru koşulları da ayrıca açıklandı. KYK başta olmak üzere pek çok kurum öğrencilere karşılıksız olarak destek vermeye devam ediyor.

Kamu kurum ve kuruluşları, vakıflar, şirketler öğrencilere destek vererek, öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatını daha az maddi sıkıntı ile tamamlamasına yardımcı oluyor.

Öğrenciler, üniversitelerin açılması ile birlikte burs veren kurumları araştırmaya devam ediyor. Sınavda önemli derece elde eden öğrencilere 4 bin TL’ye yakın burs veriliyor. Burs veren kurumlar arasında özellikle KYK, Vakıflar Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK bulunuyor.

YAŞAR EĞİTİM VAKFI

Devlet üniversitelerini kazanan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs veriliyor. Burslar ekim ve Haziran aylarını kapsıyor.

KALE VAKFI

Belirlenen üniversitelerde özellikle seramik ve seramik mühendisliği, bilgisayar teknolojisi, bilişim sistemleri, iletişim, halkla ilişkiler ve tanıtım, ulaştırma, lojistik gibi bölümleri tercih edenlere Ekim ve Haziran ayrıları arasında aylık 750 TL’ye yakın burs veriliyor.

KREDİ YURTLAR KURUMU (KYK)

Hemen hemen her öğrencinin başvurduğu kurumlar arasında olan KYK hem burs hem de kredi veriyor. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Bu yıl bursların 650 TL2ye yükselmesi bekleniyor. Başvuru tarihleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

SABANCI VAKFI

Başarılı ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere veriliyor. Genellikle İstanbul Cerrahpaşa, Orta Doğu Teknik, yıldız Teknik, Gazi, Ege, Dokuz Eylül, Çukurova, Ankara ve Boğaziçi gibi üniversitelere yerleşen öğrencilere veriliyor. Ödemeler her eğitim dönemi boyunca 9 aylık olarak veriliyor. Bu yıl ödenen miktar 900 TL!

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine veriliyor. Başvurular www.vgm.gov.tr üzerinden online olarak alınacak.

Ödemeler orta öğretim için 100 TL, yükseköğrenim için 400 TL, yabancı uyruklu öğrenciler için600 TL olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir