Gündem

Koronavirüs salgını nedeniyle 107 gün sonra bir yasak daha kaldırıldı! Bundan sonra tamamen serbest

Avustralya’nın en büyük kenti Sydney’de Delta varyantıyla mücadele için çok önemli bir karar alınmış ve tamamen kapanma getirilmişti. Bu tam kapanma 107 gün sonra tamamen kaldırıldı.

Avustralya’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadele devam ederken, ülkenin en büyük kenti Sydney’de 107 gün süren tam kapanma dün son erdi.

TAM KAPANMA SONA ERDİ

Yeni Güney Galler (NSW) Eyalet Başbakanı Dominic Perrottet, eyaletin başkenti Sydney’de basın toplantısı düzenşedi. Dominic yaptığı açıklamalarında yaklaşık 3,5 aydır uygulanan tam kapanmanın son ermesiyle devreye giren yeni kurallarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SAĞLIK SİSTEMİ BAŞA ÇIKABİLECEK

Perrottet açıklamalarında tam kapanmanın sona ermesiyle eyaletteki hareketliğin artmasına paralel olarak vaka sayılarının da artacağını ancak sağlık sisteminin bununla başa çıkabilecek durumda olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Hareketlilik arttıkça vaka sayıları artacak, hastaneye yatışlar artacak. Ama sürekli kapalı kalamayız. Virüsle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor”

“HERKES OLDUKÇA HEYECANLIDIR”

Perrottet, “Bence herkes oldukça heyecanlıdır, uzun bir 100 gün oldu” dedi. Perrottet, tarafından duyurulan yeni kurallara göre, birçok sektördeki iş yeri yeniden açılırken, Kovid-19 aşının çift dozunu da yaptıranların evlerde 10, halka açık alanlarda 30 kişi ile bir araya gelmesine izin verildi. Dini ibadetler 10 kişiyle yapılabilirken, cenaze ve düğünlere 100, maçlara 5 bin kişi alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir