Gündem

Vakalar patladı! Ek önlemlerle ilgili açıklama geldi!

Dün açıklanan koronavirüs veri tablosunda vaka sayısının yeniden 30 binli rakamları geçtiği görüldü. Aşı ile korunana kişi sayısının (toplumsal bağışıklığın) artmadığının altını çizen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan ek önlemlere ilişkin açıklama geldi.

Uzman isim, yapmış olduğu açıklamasında artan vakalara ilişkin devletin artık ek önlemler almasının zamanının geldiğini vurgulayarak, “Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez” dedi.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, konuya ilişkin Twitter hesabı üzerinden önemli paylaşımlarda bulundu.

Her geçen gün toplumsal bağışıklığın azaldığını vurgulayan Ceyhan, sözlerine, “Aşı ile korunan kişi sayısı yani toplumsal bağışıklık artmıyor. Her gün giderek azalıyor. 1. doz sayısı 100 binin altında. Önce inaktif aşıyla aşılanıp, şimdi bağışıklığını kaybedenlerin günlük sayısı daha fazla. Yüzde 80 aşıyla korunan hedefinden giderek uzaklaşıyoruz” şeklinde devam etti.

DEVLETİN EK ÖNLEMLER ALMA ZAMANI GELDİ

Devletin, ek önlem alma zamanının geldiğini ifade eden Ceyhan, “Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir