DünyaGenelGündem

Avrupa Birliği’nden flaş adım! 18-20 yaş arası 60 bin gence ücretsiz olarak verilecek!

AB’den gençlere müjde gibi haber! Yurtdışı kaynaklı haber sitelerinden alınan bir bilgiye göre, Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada toplam 60 bin gence Avrupa Birliği (AB) içinde ücretsiz trenle seyahat etme hakkı tanınacağı duyuruldu.

AB komisyonu açıklamasında, başvuruların doğrudan komisyona yapılacağı belirtirken, AB ile ilgili bazı soruları yanıtlamak suretiyle programa seçilen katılımcıların, gelecek yıl Mart ayından itibaren, 30 güne kadar seyahat edebilecekleri belirtildi.

Komisyon Başkanı Yardımcısı Margaritis Schinas yaptığı açıklamada, pandemi sırasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve diğer kısıtlamalara atıfta bulunarak, “Geçtiğimiz 18 ay boyunca gençlerimiz, gerçek bir dayanışma ruhu içinde değerli zamanlarını ve önemli anlarını feda ettiler. Bu yüzden her zamankinden daha fazla tren pasosu sunabildiğimiz için çok mutluyum.” dedi.

DiscoverEU adı verilen programa 1 Temmuz 2001 ile 1 Ocak 2004 tarihleri ​​arasında doğan AB vatandaşları katılabilecek. Başvuru süresi 26 Ekim’de bitiyor. Programa bireysel veya en fazla dört kişiyle birlikte bir grup halinde  başvuru yapılabiliyor.

Ancak salgın süreci de devam ettiğinden tren seyahatlerinde son ana kadar değişiklik olma ihtimalinin olabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir