EkonomiGündem

Ziraat Bankası kampanyayı duyurdu! İhtiyaç sahiplerine 1 yıl geri ödemesiz kredi veriliyor

Ziraat Bankası tarafından bir duyuru yapılarak yeni pandemi kampanyası duyuruldu. Bu kampanya kapsamında 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceği belirtildi. Krediden faydalanmak isteyenlerin ise bazı şartları sağlaması gerekiyor.

TARIM BAKANLIĞINA BAŞVURU

Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi kapsamında faiz ödemesiz kredi verildiği belirtildi. Bu proje 2020 yılının Eylül ayında başladı ve birçok şehirde uygulanıyor. Kredi kapsamında 150 bin liraya kadar nakit alınabiliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin illerde ve ilçelerde bulunan Tarım Orman Genel Müdürlükleri başvuru yapması gerekiyor.

GEREKLİ ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra bazı şartlara da haiz olunması gerekiyor. Bu şartlar ise şöyle paylaşıldı:

(1) Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olması.

(2) Projenin başlangıç tarihi itibariyle faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olması.

(3) İlk kez küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak olanlar Proje kapsamında değerlendirmeye alınmaz. İşletme devir alarak başvurmaları halinde de başvurular kabul edilmez.

(4) Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı ve Proje kapsamında kullanacağı Yatırım Kredisinin devamı boyunca Proje kapsamındaki ırklara sahip dişi hayvan varlığını, Proje kapsamında edindiği hayvan sayısının/100 (yüz) başın (hangisi yüksekse) altına indirmemelidir.

(5) İşletmesinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olmalıdır.

(6) Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve Proje kapsamında edineceği hayvanlarla tüm sürüsünü barındırma kapasitesi bulanan barınağa (ağıla) sahip olmalıdır.

(7) Faaliyet gösterdiği bölgede bulunan meralardan yararlanıyor olmalı, mera kullanımına engel hali bulunmamalı ve/veya yılık kaba yem ihtiyacının asgari % 50’sini yetiştirme imkânına sahip olmalıdır.