Gündem

Vaka sayıları yükseldi! Flaş kararlar için kritik gün: Online eğitime geçiş, artan vaka sayısı ile yeni kısıtlamalar

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi aşılanmadaki artışla önemli bir eşiğe dayanırken bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı gerçekleştirilecek. Söz konusu toplantı saat 17:00’da başlayacak ve video konferans yöntemi ile yapılacak. Bu toplantıda vaka sayısı, aşılama ve yüz yüze eğitim konuları ele alınacak.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILACAK

Koronavirüs Bilim Kurulu, saat 17.00’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilecek olan Bilim Kurulu toplantısında vaka sayısı, aşılama, yüz yüze eğitim gibi konuların görüşülmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı yaptırmayan gençlerin Kovid-19 hastaları içindeki oranının arttığını bildirdi.

BAKAN KOCA’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli bir açıklama yapmıştı. Bakan Koca açıklamalarında dikkatli davranılması gerektiğini bildirerek şu ifadeleri kullandı:

“Dün yatışı yapılan Kovid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir