EkonomiGündem

Araç sahiplerine kötü haber resmen duyuruldu! EPGİS’ten benzin, motorin ve LPG zammı açıklaması geldi

Türkiye’deki milyonlarca araç sahipleri geçtiğimiz günlerde şok üstüne şok yaşamıştı. Araç sahiplerine verilen zam haberi tüm planları bozmuştu. Yapılan açılkamada LPG, benzin ve motorin fiyatlarına zam yapıldığı duyurulmuştu. Bu zamlar hakkında EPGİS tarafından bir açıklama yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) resmi twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu. EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre benzin, motorin ve LPG otogaz fiyatlarındaki ÖTV oranlarında sınıra gelindi.

YANLIZCA BENZİNDE ÖTV KALDI

Yapılan açıklama ile güncel ÖTV düzenlemesinin ardından benzinin litre fiyatında 2,30 TL, motorinin litre fiyatında 2,05 TL ve LPG oto gazın litre fiyatında 1 TL ÖTV alındığı belirtilerek akaryakıtta kalan ÖTV miktarları ise yalnızca benzinin litresinde 0,23 TL olarak duyuruldu.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak EPGİS tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gün itibari ile son ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları. Benzin: 2,30 ( TL/LT ) Motorin: 2,05 ( TL/LT ) LPG Oto gaz: 1 ( TL/LT )

Gün itibari ile son ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta kalan ÖTV miktarları.

Benzin: 0,23 ( TL/LT )

Motorin: 0 ( TL/LT )

LPG Oto gaz: 0 ( TL/LT )

Sektörden isimler petrol fiyatlarındaki artışlar ve döviz kurlarındaki son yükselişler sonrası akaryakıt ürünlerinde zam bekliyor.

12 Yorum

 1. geçenlerde abd de 20 cent zam geldi diye valilik ve meclis binası basıldı. ve zam iptal edildi. burda çözemediğim halkımız nezman uyanacak ve hesap soracak ayıpya eşeğe biner gibi binilimiş millete eşek saygıdan ses etmiyor ama üstündeki varlık eşeği kırbaçlıyor. umarım uyanırız birgün uykudanda

  1. İnşallah tam eşşek değil eşşoğlu eşşek olduk. Allah cezalarını versin. Bu kadar da dürtürlülmez. Lafa geldimi Elhamdülillah Müslümanız Bu mudur yani Nasıl o saraylarda rahat uyuyorlar. Allah can verdiremiyecek bunlara Ahireti unutmuş bunlar. 😡😡

 2. Rahmetli aziz nesin demedi mi
  Türk milleti davar gibidir sadece allah’a hevale ediyorum

 3. 170. Fulledigim depo bugün 220 tl fulledim.
  Yazıklar olsun. Dünyanın. En pahalı petrolünü kullanıyoruz. 1 ci sıradayız diyebilirim. Neden ? Çünkü türkiyede koyun çok adama soruyorlar ne düşünüyorsunuz zamlar hakkında diyor spiker. Adamın verdiği cevap. Benim için farketmiyor diyor.
  Ben hep 50 tl lik alıyorum diyor.e beynine tükürüğün kaç km yaptığını da hesaplaşma.

 4. Araç sahiplerine kötü haber mi?
  Bence yanlış bu düşünce. Gündelik hayatımızda ve aldığımız tüm ihtiyaç ürünlerimizde nakliye işi kamyon ve tırlar vasıtası ile yapılıyor. Bu uzun ve ağır vasıtalar akaryakıt ile gidiyor. Satın aldığımız ürünlerde giderler, vergi ve satıcı karı eklenerek bize aldığımız fiyat belirleniyor.
  Siz akaryakıta zam yaptığınız zaman otomatikmen tüm ürünler yani tüm halkımız bu zamlardan etkileniyor. Aracımızın olması şart değil, alıcı oldunmu yeter.

 5. celladına aşık olmuşsa bir millet,
  ister ezan ister çan dinlet.
  itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
  müstehaktır ona her türlü zillet.

 6. Ne zaman dışarıdan petrol ihraç ederek değilde kendi petrolümüzü çıkartmaya başlarsak ozaman bu zamlar neden diye sorgularız,insanlarda anlama kıtlığı var herhalde sadece benzinde 20 küsür kuruş kadar vergi alacağı kaldı devletin, oda bugün itibari ile sıfırlanıyor, zaten dünya genelinde petrolün varil fiyatı yükseliyor,bu arada sanmayinki biz bundan muzdarip değiliz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir