EkonomiGündem

Devlet vatandaşlara pandemi destek kampanyası başlattı! e-Devletten başvuru yapana 1100 TL maddi destek ödemesi yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık açıklamalarında pandemi döneminden bu yana maddi güçlük çeken tüm vatandaşlar için 1.100 TL sosyal yardım desteği verildiğini belirtti ve e-devlet üzerinden ve PTT aracılığıyla bu desteğe ulaşılabildiği ifade edildi. Bu destek sayesinde vatandaşlar bir nebze de olsa rahatlıyor. Peki bu destek için vatandaşların haiz olması gereken şartlar neler?

BAŞVURU DETAYLARI

Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınıyor. Bu doğrultuda e-Devlet’e giriş yaparak arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümünden başvuru yapabilir veya başvuru sorgulayabilirsiniz.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günleri başvuru yapılabilir.

TEK BAŞVURU KABUL EDİLECEK

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir. Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır. Ayrıca aynı haneden birden fazla başvuru yapılması halinde tek bir başvuru değerlendirilecektir.

KİMLER YARARLANAMAZ?

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu kapsamlar ise şöyle belirtilmiştir:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Bir Yorum

  1. Ben tek bir defa 1000 tl aldım 7 çocuğum var eşim kalp hastası çalışamıyor bende bu sefer faydalanmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir