Ekonomi

Evde bakım maaşı yatan iller listesi! Ekim ayı evde bakım maaşı yatan iller sorgulama

Devlet, bakıma muhtaç olan kişiler için, bakan kişilerin hesabına her ay evde bakım parası adı altında ödeme yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yatırılan evde bakım parası için sorgulamalar başladı. Maaştan yararlanan vatandaşlar internet üzerinden evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırması yapıyor. İşte e-Devlet Ekim ayı evde bakım parası sorgulama ekranı

Her ay belirli dönemlerde evde bakım maaşı yatırılıyor. Evde bakım maaşı e-Devlet üzerinde sorgulanabiliyor. Evde bakım parası e-Devlet sorgulama ekranı için BURAYA TIKLAYIN

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Ekim evde bakım maaşı 15 Ekim Cuma gününden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. Ödemeler başladığında evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel olarak hazırlanıp, sizlerle paylaşılacaktır.

Aynı zamanda evde bakım maaşı her ayın 15 – 31’i arasında ilgili kişilerin hesaplarına yatırılıyor. Engelli vatandaşın ikamet adresinin değişmesi durumunda, yeni ikamet adresinin akrabası tarafından en geç 15 gün içerisinde il müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir. Bu bildirim yapılmazsa, sorumlular hakkında işlem başlatılır.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın e-Devlet kapısı üzerinden sorgulanabilir. Aynı zamanda SMS üzerinden de sorgulama yapılır. Ziraat Bankası üzerinden maaşını alan kişiler BAKIYE yazarak 4747’ye SMS göndererek, evde bakım parası sorgulama yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir