Gündem

Sağlık Bakanı Koca resmen duyurdu! Koronavirüs aşısında flaş gelişme

Yerli koronavirüs aşısı Turkovac’ın hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Aşı çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaptı ve çalışmaya katılacak olan 3 bin gönüllü için çağrı yaptı.

Konu ile ilgili olarak Faz-3 çalışmaları son aşamaya gelen Turkovac’ın koronavirüs ile mücadelede hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı.

GÖNÜLLÜ ARANIYOR

Ayrıca bu çalışmaya 3 bin gönüllünün katılması gerektiği belirtilerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Koca açıklamalarında gönüllü çağrısında bulundu ve daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkesin destek verebileceği belirtildi.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ise şöyle oldu:

“Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir! 3. doz aşı tercihi serbest. Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac’ta, en az 3.000’imiz Turkovac’ı tercih etmeli!”

İşte yapılan paylaşım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir