EkonomiGündem

Son dakika: Dolar yine rekor tazeledi! Döviz fiyatları şoke ediyor. Dolar aralıksız 4 gündür yükseliyor

Dört gündür üst üste rekor kıran Dolar/TL, güne yatay başlamasının ardından öğle saatlerinde 9,06 seviyelerine kadar çıkarak rekor tazeledi. Ayrıca dolar kuru ABD’de açıklanacak kritik enflasyon verileri ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanakları öncesinde dolar/TL kuru yükselişine devam etti ve saat 16:05 itibari ile yeni bir rekor kırdı ve 9,09 lira oldu.

DOLAR KURU REKOR TAZELEDİ

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışın yüzde 0,48 üzerinde 9,0427 seviyesinden tamamladı. Dolar kuru saat 16:05’te rekor tazeledi.

Üst üste 4. günde de rekor seviyelerini güncelleyen dolar/TL’nin yeni zirvesi 9,09’un üzerine çıktı. Bu durum hakkında analistler tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ABD Merkez Bankası’nın (Fed) varlık alımlarının azaltılması konusunda dikkate aldığı enflasyon verisi öncesi dolar endeksinin sınırlı da olsa düşüş eğiliminde hareket ettiği vurgulandı.

Küresel bazda artan enflasyon endişelerinin fiyatlama zorluklarına neden olmaya devam ettiğini belirten analistler, veri takviminde ise ayrıca Avro Bölgesi’nde sanayi üretimi ve ABD’de Fed tutanaklarının bulunduğunu ifade etti.

DOLAR NE KADAR?

Saat 16:24 itibari ile dolar fiyatları ise şöyle oldu: